Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POIR 2.3

2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw / 2.3.3 Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych - 31 marca 2016 r. konkurs został anulowany, Inteligentny Rozwój

Zakończony 31.03.2016

Wyniki naboru

Wyniki konkursu

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

około 2 miesięcy od dnia zakończenia naboru wniosków w ramach każdego etapu konkursu

Miejsce składania wniosków

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,
ul. Pańska 81/83,
00-834 Warszawa

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków.

Warunkiem uznania, że wniosek o dofinansowanie został złożony do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest formalne potwierdzenie przez wnioskodawcę złożenia wniosku w Generatorze Wniosków. Formalne potwierdzenie złożenia wniosku następuje poprzez złożenie oświadczenia, o którym mowa w § 6 ust. 7 Regulaminu konkursu.

Wnioski o dofinansowanie składane w ostatni dzień naboru muszą zostać złożone w Generatorze Wniosków do godz. 16:00:00. Z upływem tej godziny upływa termin składania wniosków. Czas złożenia wniosku o dofinansowywanie odnotowywany jest przez serwer Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Koordynatorzy Krajowych Klastrów Kluczowych (KKK)

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Koordynator Krajowego Klastra Kluczowego będzie mógł uzyskać dofinansowanie: 

(1)   kosztów na zapewnienie organizacji usług w zakresie internacjonalizacji, w ramach których udziela pomocy de minimis członkom Krajowych Klastrów Kluczowych:

a)    wspomagających internacjonalizację oferty klastra (wspierających dostosowanie i wprowadzanie na rynki zagraniczne lub wzmocnienie na rynkach zagranicznych oferty/produktów klastra i/lub jego członków, ze szczególnym uwzględnieniem produktów zaawansowanych technologicznie);

b)    związanych z aktywizacją członków klastra w obszarze internacjonalizacji, tworzeniem sieci kontaktów, wymianą wiedzy z partnerami zagranicznymi, współpracą międzynarodową, zwiększeniem widoczności klastra na rynkach międzynarodowych.  

(2)  kosztów personelu i administracji koordynatora klastra dotyczące:

a) aktywizacji klastra w celu ułatwienia współpracy, dzielenia się informacjami oraz świadczenia lub kierowania specjalistycznych i dopasowanych usług wsparcia dla biznesu;

b) marketingu klastra w celu zwiększenia udziału nowych przedsiębiorstw lub organizacji oraz zwiększenia rozpoznawalności klastra;c) zarządzania zapleczem klastra, organizacji programów szkoleniowych, warsztatów i konferencji w celu wsparcia dzielenia się wiedzą, tworzenia sieci kontaktów i współpracy transnarodowej.  

W ramach poddziałania przewiduje się kompleksowe usługi, w tym usługi doradcze, wspierające wprowadzanie na rynki zagraniczne oferty klastra i/lub jego członków, ze szczególnym uwzględnieniem produktów zaawansowanych technologicznie. 

Usługi powinny uwzględniać zidentyfikowane potrzeby klastra związane z internacjonalizacją i koncentrować się na bezpośrednim wspieraniu ekspansji międzynarodowej klastra w powiązaniu z jego działalnością badawczo-rozwojową i innowacyjną.

Udzielane wsparcie będzie służyć podnoszeniu zdolności klastra do trwałej współpracy z podmiotami zagranicznymi, a także współpracy w ramach klastra, w tym koordynatora i członków KKK.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Ocena wniosków o dofinansowanie dokonywana będzie w oparciu o kryteria wyboru projektów, zatwierdzone przez Komitet Monitorujący Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR).

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

(1) 50% - pomoc publiczna dla koordynatora klastra, (2) pomoc de minimis udzielana przez koordynatora KKK w formie usług świadczonych członkom KKK: 80% w przypadku mikro lub małych przedsiębiorstw, 70% w przypadku średnich przedsiębiorstw, 50% w przypadku przedsiębiorstw innych niż MŚP.

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów: zlokalizowanych w województwie mazowieckim wynosi 3 988 000,00 zł, zlokalizowanych w województwie innym niż mazowieckie wynosi 37 012 000,00 zł.

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu - obowiązuje od dnia 05.02.2016 r.

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Informacje odnośnie procedury odwoławczej zawarte są w Regulaminie konkursu, w §14.

Pytania i odpowiedzi

Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP w zakładce Centrum Pomocy PARP lub na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl i telefonicznie 22 432 89 91, 22 432 89 92, 22 432 89 93.

Linki

Ogłoszenie o konkursie

 Dokumentacja konkursowa

Generator Wniosków