Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Opracowanie i skonstruowanie przez jednostkę naukową innowacyjnego, gotowego do wdrożenia urządzenia do laminowania szkła dla EPO Paweł Urbański szansą na rozwój Firmy

Opis projektu

Firma EPO od ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą i serwisem maszyn szklarskich. W ramach realizacji zadania przedsiębiorstwo zleciło jednostce naukowej skonstruowanie innowacyjnego urządzenia do laminowania szkła. Zakres projektu obejmował opracowanie założeń konstrukcyjnych, parametrów technicznych i dokumentacji szkicowej do wykonania urządzenia o roboczym symbolu: GLD-2016-MU.

Po opracowaniu dokumentacji technicznej zbudowany został prototyp urządzenia i przeprowadzono niezbędne testy. Model GLD-2016-MU łączy w sobie dwie technologie laminowania szkła: dwuszybową i jednoszybową. Kompaktowa, lekka, podwójnie uchylna konstrukcja daje duży komfort pracy. W maszynie można laminować szkło jednocześnie na dwóch platformach, co znacznie zwiększa wydajność. Łatwy w obsłudze panel sterowania oraz pełna automatyka pozwoliły na maksymalne zminimalizowanie pomyłek operatorów.  

W wyniku realizacji projektu powstał prototyp innowacyjnego urządzenia wraz z dokumentacją techniczną, wynikami badań i atestami umożliwiającymi rozpoczęcie produkcji seryjnej. Laminowane szkło jest coraz popularniejsze i znajduje szerokie zastosowanie dekoracyjne oraz wykończeniowe. Do ozdobnej laminacji szkła można wykorzystywać wysokiej jakości wydruki a także materiały naturalne.

Produkt oferowany przez firmę EPO to nowy standard wśród tego typu urządzeń.

Galeria

  • urządzenie do laminowania szkła

    urządzenie do laminowania szkła

  • szkło poddane laminowaniu

    szkło poddane laminowaniu

  • laminowanie szkła

    laminowanie szkła

  • stanowisko produkcyjne z urządzeniem do laminowania szła

    stanowisko produkcyjne z urządzeniem do laminowania szła

Informacje szczegółowe

Beneficjent

EPO PAWEŁ URBAŃSKI

Program

Program Inteligentny Rozwój

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

492 000,00 zł

Wkład UE

320 000,00 zł