Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł (STEP)

Co to jest?

STEP to inicjatywa skierowana przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy chcą realizować projekty badawczo-rozwojowe, inwestować w innowacje, a mają niewielkie lub nie mają wcale doświadczenia w pozyskiwaniu Funduszy Europejskich oraz w przygotowywaniu takich projektów. Aby skorzystać z instrumentu STEP, wystarczy sam pomysł oraz wstępna informacja o planowanych działaniach i kosztach.

STEP działa w oparciu o współpracę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, instytucji wdrażających działania konkursowe w ramach Programu Inteligentny Rozwój, sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) oraz ekspertów posiadających doświadczenie w ocenie wniosków konkursowych.

Dla kogo?

Ze STEP mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy planują prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej oraz inwestycje w nowe technologie, produkty, urządzenia.

Jak to działa?

Udział w instrumencie STEP jest bardzo prosty. Wejdź na stronę internetową www.poir.gov.pl/step, wypełnij i wyślij formularz. Po weryfikacji formularza Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju umożliwi Ci współpracę z ekspertem branżowym i/lub ekspertem z zakresu analizy finansowej. Przygotują oni we współpracy z Tobą analizę mocnych i słabych stron pomysłu, wskażą te elementy, które warto wzmocnić ubiegając się o środki z Programu Inteligentny Rozwój. 

Udział w projekcie obrazuje poniższy schemat:

I krok - Zgłoś się

Wejdź na stronę www.poir.gov.pl/step-skorzystaj wypełnij i wyślij interaktywny formularz do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich 

II krok - Poczekaj

Poczekaj 5 dni - sprawdzimy, czy Twój pomysł wpisuje się w Program Inteligentny Rozwój. Sprawdzaj pocztę e-mail i odbieraj telefon.

  • Nie – pomysł nie wpisuje się w PO IR, ale być może są inne źródła dofinansowania. Nie poddawaj się, jeśli konsultant Ci ich nie wskaże, dopytaj!
  • Tak – skontaktuje się z Tobą ekspert/eksperci wskazani przez Ministerstwo. Wspólnie ustalicie sposób współpracy i wymiany informacji.

III krok - Decyduj

Otrzymasz opracowaną specjalnie dla Ciebie analizę mocnych i słabych stron pomysłu. Analiza uwzględni specyfikę konkursu, do którego został zakwalifikowany Twój pomysł na projekt. Potem nie pozostało Ci już nic innego poza decyzją o złożeniu wniosku w konkursie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Aktualne (obowiązujące od 19 kwietnia 2019 r.)

  1. Regulamin (PDF 196 KB)
  2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami (PDF 374 KB)
  3. Krajowe Inteligentne Specjalizacje  (PDF 797 KB)

Archiwalne

Obowiązują od 19 września 2018 r. do 18 kwietnia 2019 r.

  1. Regulamin (PDF 178 KB)
  2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami (PDF 611 KB)
  3. Ulotka informacyjna (PDF 3 MB)

Obowiązujące  od 8 sierpnia 2018 r. do 19 września 2018 r.

1. Regulamin (PDF 424 KB)

Obowiązujące od 11 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

  1. Regulamin STEP (PDF 422 KB) (obowiązujące do 9 sierpnia 2018 r.)
  2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami (PDF 621 KB) (obowiązujące do 9 sierpnia 2018 r.)

Kontakt

step.poir@miir.gov.pl

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Zachęcamy również do zapoznania się z listą Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.