Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł (STEP)

Co to jest?

STEP to inicjatywa skierowana przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy chcą realizować projekty badawczo-rozwojowe, inwestować w innowacje, a mają niewielkie lub nie mają wcale doświadczenia w pozyskiwaniu Funduszy Europejskich oraz w przygotowywaniu takich projektów. Aby skorzystać z instrumentu STEP, wystarczy sam pomysł oraz wstępna informacja o planowanych działaniach i kosztach.

STEP działa w oparciu o współpracę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, instytucji wdrażających działania konkursowe w ramach Programu Inteligentny Rozwój, sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE) oraz ekspertów posiadających doświadczenie w ocenie wniosków konkursowych.

Dla kogo?

Ze STEP mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy planują prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej oraz inwestycje w nowe technologie, produkty, urządzenia.

Jak to działa?

Udział w instrumencie STEP jest bardzo prosty. Wejdź na stronę internetową www.poir.gov.pl/step, wypełnij i wyślij formularz. Po weryfikacji formularza Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju umożliwi Ci współpracę z ekspertem branżowym i/lub ekspertem z zakresu analizy finansowej. Przygotują oni we współpracy z Tobą analizę mocnych i słabych stron pomysłu, wskażą te elementy, które warto wzmocnić ubiegając się o środki z Programu Inteligentny Rozwój. 

Udział w projekcie obrazuje poniższy schemat:

I krok - Zgłoś się

Wejdź na stronę www.poir.gov.pl/step-skorzystaj wypełnij i wyślij interaktywny formularz do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich 

II krok - Poczekaj

Poczekaj 5 dni - sprawdzimy, czy Twój pomysł wpisuje się w Program Inteligentny Rozwój. Sprawdzaj pocztę e-mail i odbieraj telefon.

  • Nie – pomysł nie wpisuje się w PO IR, ale być może są inne źródła dofinansowania. Nie poddawaj się, jeśli konsultant Ci ich nie wskaże, dopytaj!
  • Tak – skontaktuje się z Tobą ekspert/eksperci wskazani przez Ministerstwo. Wspólnie ustalicie sposób współpracy i wymiany informacji.

III krok - Decyduj

Otrzymasz opracowaną specjalnie dla Ciebie analizę mocnych i słabych stron pomysłu. Analiza uwzględni specyfikę konkursu, do którego został zakwalifikowany Twój pomysł na projekt. Potem nie pozostało Ci już nic innego poza decyzją o złożeniu wniosku w konkursie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Aktualne (obowiązują od 19 września 2018 r.)

  1. Regulamin (PDF 178 KB)
  2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami (PDF 611 KB)
  3. Ulotka informacyjna (PDF 3 MB)

 

Archiwalne (obowiązujące do 19 września 2018 r.)

1. Regulamin (PDF 424 KB)

Archiwalne (obowiązujące do 9 sierpnia 2018 r.)

  1. Regulamin STEP (PDF 422 KB) (obowiązujące do 9 sierpnia 2018 r.)
  2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami (PDF 621 KB) (obowiązujące do 9 sierpnia 2018 r.)

Kontakt

step.poir@miir.gov.pl

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Zachęcamy również do zapoznania się z listą Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.