Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Masz pomysł na innowacyjny projekt? Skorzystaj z inicjatywy STEP

Wstęp

Masz pomysł na projekt, szukasz wsparcia nie tylko finansowego? Nie wiesz, jak zrobić pierwszy krok w drodze po Fundusze Europejskie? Wiesz, co to są innowacje, może już nawet realizowałeś takie pomysły, ale nie wiesz, jak pomysł przekuć w projekt i wniosek konkursowy? Chciałbyś wprowadzić swój produkt lub usługę na rynki międzynarodowe? Zakupiłeś wyniki prac badawczo-rozwojowych od naukowców, ale potrzebujesz pieniędzy na wdrożenie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. To STEP – I ścieżka: Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt. Bezpłatne i dostępne na wyciągnięcie ręki narzędzie, które pozwoli Ci szybko i skutecznie przygotować się do ubiegania o wsparcie z Funduszy Europejskich.

Dla kogo?

Przedsiębiorcy zainteresowani prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych, inwestowaniem w nowe produkty, technologie czy rozwiązania, poszukujący nowych miejsc ekspansji dla swoich produktów i usług, którzy do tej pory nie korzystali ze środków europejskich.

Co musisz mieć?

Przede wszystkim pomysł - co chcesz zrobić, jakie działania podjąć, jakie rodzaje wydatków przewidujesz. Przy czym pamiętaj pomysł to nie wniosek konkursowy, nie musisz znać wszystkich szczegółów, w najprostszy sposób opisz to, co chcesz zrobić. 

Jak działa STEP?

Udział w instrumencie STEP jest bardzo prosty. Wejdź na stronę internetową www.step.gov.pl, wypełnij i wyślij formularz.

Co się dzieje dalej?

Poczekaj 5 dni - sprawdzimy, czy Twój pomysł wpisuje się w Program Inteligentny Rozwój. Sprawdzaj pocztę e-mail i odbieraj telefon.

Nie – pomysł nie wpisuje się w PO IR, ale być może są inne źródła dofinansowania. Nie poddawaj się, jeśli konsultant Ci ich nie wskaże, dopytaj!

Tak – skontaktuje się z Tobą ekspert wskazany przez Ministerstwo. Wspólnie ustalicie sposób współpracy i wymiany informacji.

Decyduj - otrzymasz opracowaną specjalnie dla Ciebie analizę mocnych i słabych stron pomysłu. Analiza uwzględni specyfikę konkursu, do którego został zakwalifikowany Twój pomysł na projekt. Potem nie pozostało Ci już nic innego poza decyzją o złożeniu wniosku w konkursie.

Co zyskujesz?

Zindywidualizowaną, przygotowaną specjalnie dla Ciebie i we współpracy z Tobą analizę swojego pomysłu przygotowaną pod kątem możliwości uzyskania dofinansowania z PO IR. Przygotują oni we współpracy z Tobą analizę mocnych i słabych stron pomysłu, wskażą te elementy, które warto wzmocnić, ubiegając się o środki z Programu Inteligentny Rozwój.

Ekspert:

 • wskaże źródła finansowania z Funduszy Europejskich, a przede wszystkim z Programu Inteligentny Rozwój,
 • wskaże konkurs PO IR, do którego kwalifikuje się Twój pomysł oraz instytucję do której należy złożyć wniosek,
 • pomoże jasno i precyzyjnie określić cele projektu i jego główne założenia,
 • przekaże kluczowe informacje o konkursie niezbędne na etapie opracowywania wniosku,
 • określi mocne i słabe strony pomysłu w kontekście rekomendowanego konkursu PO IR,
 • przedstawi praktyczne i konkretne rekomendacje, których wdrożenie zwiększy szanse przedsiębiorcy na uzyskanie dofinansowania na realizację pomysłu.

Kto oceni Twój projekt?

Twój pomysł zostanie dokładnie przeanalizowany przez ekspertów branżowych lub finansowych, którzy posiadają nie tylko dużą wiedzę, ale również doświadczenie w ocenie wniosków konkursowych składanych do Programu Innowacyjna Gospodarka oraz Inteligentny Rozwój.

Chcesz wiedzieć więcej?

 Aktualne (ibowiązujące od 26 lipca 2021 r.)

1. Regulamin (PDF 814 KB)

2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami (PDF 1 MB)

3. Krajowe Inteligentne Specjalizacje (PDF 938 KB)

Archiwalne (obowiązujące od 19 kwietnia 2019 r.- Regulamin i zasady naboru oraz od 1 stycznia 2021 r. - KIS do 25 lipca 2021 r.)

 1. Regulamin   (PDF 196 KB)
 2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami  (PDF 374 KB)
 3. Krajowe Inteligentne Specjalizacje (PDF 938 KB)

Archiwalne (obowiązujące do 19 kwietnia 2019 r.)

 1. Krajowe Inteligentne Specjalizacje  (PDF 797 KB)

Archiwalne

Obowiązują od 19 września 2018 r. do 18 kwietnia 2019 r.

 1. Regulamin (PDF 178 KB)
 2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami (PDF 611 KB)
 3. Ulotka informacyjna (PDF 3 MB)

Obowiązujące  od 8 sierpnia 2018 r. do 19 września 2018 r.

1. Regulamin (PDF 424 KB)

Obowiązujące od 11 lipca 2018 r. do 9 sierpnia 2018 r.

 1. Regulamin STEP  (PDF 422 KB) (obowiązujące do 9 sierpnia 2018 r.)
 2. Zasady naboru i współpracy z ekspertami (PDF 621 KB) 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz

Wybierz Punkt właściwy ze względu na województwo, w którym chcesz realizować projekt, wypełnij formularz i wyślij. Powodzenia!

 

< powrót do poprzedniej strony