Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Autonomiczny system solarny z modułem komunikacyjnym

Opis projektu

Toruńska spółka Ekotechnologia zajmuje się dostarczaniem dedykowanych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki. W ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych opracowano autonomiczny system solarny z modułem komunikacyjnym.   Urządzenie składa się ze sterownika solarnego pozwalającego na podłączenie instalacji fotowoltaicznej oraz układu do zdalnego pomiaru warunków pracy. Dane mogą być przesyłane poprzez sieć GSM do internetowej bazy danych. Istnieje także możliwość komunikacji z urządzeniem poprzez komendy SMS. System został także wyposażony w funkcję centrali alarmowej, pozwalającej na ochronę systemu przed kradzieżą. Całość ma lekką konstrukcję, co sprawia, że zestaw może być traktowany jak urządzenie przenośne.

Zakres projektu obejmował weryfikację cyfrowego modelu obudowy, wytrzymałości mechanicznej zarówno zastosowanych części jak i końcowego wyrobu oraz przeprowadzenie badań kompatybilności elektromagnetycznej. Dodatkowo wyprodukowano kilkadziesiąt prototypowych urządzeń, które przekazano do testów w grupie potencjalnych użytkowników.

Po zakończeniu okresu testowego oraz wykonaniu analizy preferencji, opracowany zostanie plan praktyk marketingowych mający na celu wprowadzenie rozwiązania do sprzedaży na skalę masową.

Galeria

 • autonomiczny system solarny

  autonomiczny system solarny

 • elementy autonomicznego systemu solarnego

  elementy autonomicznego systemu solarnego

 • autonomiczny system solarny - elementy

  autonomiczny system solarny - elementy

 • kompletny autonomiczny system solarny

  kompletny autonomiczny system solarny

Informacje szczegółowe

Beneficjent

EKOTECHNOLOGIA SP. Z O.O.

Program

Program Inteligentny Rozwój

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

109 470,00 złł

Wkład UE

71 200,00 zł