Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Opis projektu

Lotnictwo i kosmonautyka, to inteligentne specjalizacje, z których jesteśmy znani nie tylko w  kraju. Profil działalność podkarpackiej firmy PnP Systems idealnie się w nie wpisuje. Także lokalizacją! Przedsiębiorstwo działa w Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” w Jasionce pod Rzeszowem, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

"Zabezpieczenie lotniskowych systemów radionawigacyjnych przed potencjalnymi atakami jest niezbędne, by ruch lotniczy odbywał się bezpiecznie. Choć wiele firm nad tym pracuje, na rynku nie ma jeszcze kompleksowego systemu, który zadba o niezakłóconą nawigację oraz komunikację ze statkami powietrznymi i personelem naziemnym na lotnisku i jego okolicy. Nasza technologia jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie"  – mówi Przemysław Iskrzak, prezes zarządu PnP Systems.

We współpracy z Instytutem Łączności firma opracowała innowacyjną technologię, która pozwoli na zbudowanie systemu detekcji, monitoringu, lokalizacji zakłóceń radiowych w czasie rzeczywistym. Wybrane pasma radiowe będą monitorowane za pomocą sieci sond własnej produkcji.  W sytuacji wystąpienia zakłóceń lub ataku służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zostaną natychmiast poinformowane o incydencie i podejmą odpowiednie działania.

Pierwsze instalacje zostaną wdrożone w Porcie Lotniczym Rzeszów‑Jasionka. Rozwiązaniem zainteresowane jest też wojsko. Docelowo oferowane będzie na rynku telekomunikacyjnym, bankowym oraz dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Galeria

  • Dzięki systemowi PnP ruch lotniczy będzie odbywać się bezpiecznie

    Dzięki systemowi PnP ruch lotniczy będzie odbywać się bezpiecznie

  • Dzięki systemowi PnP ruch lotniczy będzie odbywać się bezpiecznie

    Dzięki systemowi PnP ruch lotniczy będzie odbywać się bezpiecznie


Informacje szczegółowe

Program

Inteligentny Rozwój