Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wdrożenie technologii i uruchomienie produkcji innowacyjnej termoaktywnej bielizny tekstronicznej seamless

Opis projektu

Firma Filati ze Zduńskiej Woli jest znana w Polsce i w Europie z produkcji bielizny i odzieży termoaktywnej. Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich poszerzyła ofertę o produkt inny niż wszystkie – bieliznę termoaktywną przewodzącą impulsy elektromagnetyczne. Oznacza to, że technologia EMS (Electro Muscle Stimulation – elektrostymulacja mięśniowa), która podbija rynek fitness, znajdzie teraz zastosowanie w prototypie dzianiny wyposażonej we włókna służące do elektrostymulacji mięśni.

W laboratoriach Filati został opracowany prototyp, w którym włókna służące do elektrostymulacji wprowadzone są wewnątrz dzianiny o tych samych właściwościach, co dzianina termoaktywna stosowana w produkowanej przez firmę odzieży. Pod względem funkcjonalnym jest to bielizna dwuwarstwowa, odprowadzająca parę wodną od skóry, zapewniająca skórze możliwość oddychania i regulująca termikę.

Co się zmienia w treningu EMS dzięki bieliźnie firmy Filati? Funkcja jest ta sama – chodzi o elektrostymulację mięśni. Zmiana polega na podniesieniu komfortu dla użytkownika. Nie zakłada się ciężkiej kamizelki, a zamiast tego ćwiczy się we własnym lekkim stroju, co jest nie tylko przyjemniejsze, ale też zdecydowanie bardziej higieniczne.

Galeria

 • termoaktywne

  termoaktywne

 • termoaktywne2

  termoaktywne2

 • termoaktywne3

  termoaktywne3

 • termoaktywne4

  termoaktywne4

Informacje szczegółowe

Program

Program Inteligentny Rozwój

Projekt

Wdrożenie technologii i uruchomienie produkcji innowacyjnej termoaktywnej bielizny tekstronicznej seamless

Wartość

Wartość projektu: 9 219 200 zł, wartość unijnego dofinansowania: 4 170 890 zł