Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Opracowanie technologii produkcji jonowych farb higienicznych GALVI z mikroogniwami galwanicznymi dla biokontroli zakażeń grzybiczych wewnątrz budowli

Opis projektu

Grzyby i pleśń to niechciani lokatorzy niszczący budynki i powodujący wiele chorób, m.in. astmę. Preparatów przeciwgrzybiczych jest sporo, ale zwykle zawierają szkodliwe dla ludzi biocydy. Opolska firma Alcor znalazła na to innowacyjny sposób – do walki z nimi wykorzystuje prawa fizyki, a nie szkodliwą chemię. Jej farby GALVI tworzą na pomalowanej powierzchni mikropole elektryczne, które odstrasza grzyby i pleśń. Farby celująco zdały test w ciemnych i wilgotnych piwnicach Szampanii, gdzie leżakują najsłynniejsze na świecie wina musujące.

"Farby GALVI są bezpieczne; wykorzystują właściwości mikroogniw galwanicznych. Zawarte w nich jony cynku i miedzi stanowią zaporę, której nie sforsuje żaden wróg ścian, stropów i sufitów. Tworzą inteligentną powłokę, która nie pozwala rozwinąć się grzybom, a stare pleśnie neutralizuje" - mówi dr Wojciech Spisak, prezes zarządu Alcor.

Powłoka uaktywnia się wraz ze wzrostem zawilgocenia pomieszczenia. Farby można stosować w domach, na elewacjach i wszędzie tam, gdzie jest ciemno, wilgotno i brakuje wentylacji.

Galeria

 • Produkcja farb GALVI

  Produkcja farb GALVI

 • Produkcja farb GALVI

  Produkcja farb GALVI

 • Produkcja farb GALVI

  Produkcja farb GALVI

 • Farby GALVI

  Farby GALVI

 • Produkcja farb GALVI

  Produkcja farb GALVI

 • Produkcja farb GALVI

  Produkcja farb GALVI

Informacje szczegółowe

Beneficjent

CENTRUM BADAWCZO-PRODUKCYJNE ALCOR SP. Z O.O.

Program

Program Inteligentny Rozwój

Fundusz

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu

2 215 371,18 zł

Wkład UE

1 680 633,16 zł