Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Opis projektu

Wypełniasz w banku papierowy formularz. Na ekranie komputera od razu pojawia się jego cyfrowa wersja z twoim podpisem. To nie czary, tylko system IC Pen! Podczas wypełniania dokumentu długopisem wszystkie dane są automatycznie zamieniane na wersję cyfrową. Nie wymaga to od użytkownika żadnych dodatkowych działań.

"Z systemu korzysta dziś PKO BP, Enea czy Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). A wszystko zaczęło się na uczelni. – Klawiatura nie jest zbyt dobrym narzędziem do wprowadzania rozwiązań matematycznych do komputera. Zaczęliśmy myśleć o stworzeniu interfejsu, który w sposób intuicyjny pozwoliłby matematykom przekazywać dane do jego pamięci" – mówi dr Rafał Witkowski, prezes zarządu IC Solutions Sp. z o.o.
"Nad nowym rozwiązaniem pracował też dr Krzysztof Krzywdziński z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu. Obu wynalazców łączy również wspólnie napisany doktorat. Od technik rozpoznawania mowy przeszli oni do rozpoznawania pisma. Tak powstał system IC Pen. – Takie urządzenie jak długopis cyfrowy już istniało, ale sami stworzyliśmy oprogramowanie, które w sposób niezauważalny pozwala przenosić do komputera pismo. Znaleźliśmy rozwiązanie, które nikogo nie wyklucza – może z niego korzystać każdy, bez względu na kompetencje. W dodatku odpowiada na potrzebę digitalizacji dokumentów"  – wyjaśnia dr Witkowski.

 Firmę założyli w 2009 r. Pod koniec 2013 r. zrealizowali pierwsze próby u wybranych klientów. Na początku 2014 r. uregulowali z uczelnią prawa do pomysłu i tak rozpoczęła się komercjalizacja projektu.

"Rok później pozyskaliśmy dużego klienta – OBWE, która stosuje technologię podczas obserwacji wyborów na całym świecie. Teraz sięgnęliśmy po wsparcie z Go To Brand, by szerzej wyjść na rynki zagraniczne. Dzięki programowi pozyskaliśmy już dwóch klientów w Stanach Zjednoczonych" – dodaje Przemysław Jesionowski, partner zarządzający IC Solutions Sp. z o.o. 

Galeria

  • IC Pen to długopis cyfrowy i platforma zbierająca dane

    IC Pen to długopis cyfrowy i platforma zbierająca dane

  • W ramach rozbudowanego modułu analitycznego możliwe jest analizowanie treści dokumentów

    W ramach rozbudowanego modułu analitycznego możliwe jest analizowanie treści dokumentów

Informacje szczegółowe

Program

Inteligentny Rozwój