Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Masterprofi Sp. z o.o.

Opis projektu

Znane w Polsce od wielu lat odkurzacze marki Zelmer z Rzeszowa to produkty przechodzące do legendy. Stanie się ona jednak wciąż żywa dzięki innowacyjnym rozwiązaniom miejscowych konstruktorów. Produkcja będzie kontynuowana – pod inną marką i w innej firmie. Ale nadal w Rzeszowie.

W 2000 r. były prezes Zelmera Bogusław Madera założył spółkę Masterprofi, która wyspecjalizowała się w produkcji odkurzaczy przemysłowych. Odbiorcami są głównie firmy sprzątające, a także hotele, biura, szkoły i szpitale. Około 60% produkcji sprzedawana jest odbiorcom zagranicznym. – Chcąc zdobywać zagraniczne rynki, trzeba prezentować światową jakość i nieustannie rozwijać swoje produkty – mówi Bogusław Madera. – Wypracowaliśmy własne rozwiązania, z których część opatentowaliśmy, np. innowacyjne sposoby filtrowania zanieczyszczeń i wyciszania hałasu. Mają one zastosowanie m.in. w odkurzaczach używanych na budowach do sprzątania gipsu, cementu i piasku. Zaliczane są do światowej czołówki.

Firma zbudowała własne centrum badawczo-rozwojowe wyposażone w najnowszą aparaturę kontrolno-pomiarową. Oprócz ciągłego badania jakości konstruktorzy Masterprofi pracują nad prototypami nowych wyrobów, które po pomyślnym przejściu testów są wprowadzane do produkcji.

Galeria

  • Filtr składa się z filcowych rurek pokrytych teflonem

    Filtr składa się z filcowych rurek pokrytych teflonem

  • Filtr składa się z filcowych rurek pokrytych teflonem

    Filtr składa się z filcowych rurek pokrytych teflonem

Informacje szczegółowe

Program

Inteligentny Rozwój

Projekt

Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Masterprofi Sp. z o.o.

Wartość

8,3 mln zł, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) 4,1 mln zł