Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Opis projektu

Zabrzańska firma EMTEL od 25 lat produkuje kardiomonitory i defibrylatory, które wspomagają personel medyczny w trakcie zabiegów i operacji. Ostatnio zyskała ogromne możliwości rozwoju. Wszystko dzięki wprowadzeniu do produkcji autorskiego modułu zwiotczenia mięśni NMT. Korzystający z niego anestezjolodzy będą mieć pewność, że ich pacjenci w czasie zabiegu są bezpieczni.

Moduł monitorowania blokady nerwowo-mięśniowej stworzony został wraz ze specjalistami z Instytutu Techniki i Aparatury Medycznej (ITAM). Dzięki jego zastosowaniu anestezjolog może precyzyjnie dawkować podawane pacjentowi leki i kontrolować poziom zwiotczenia mięśni. Na jego wprowadzeniu zyska cały zespół operacyjny, z chirurgiem na czele, który odtąd może pracować w profesjonalnych i komfortowych warunkach.

Monitor „skrojony na miarę”

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem na potrzeby bloku operacyjnego są kardiomonitory kompaktowe. Oprócz podstawowych parametrów monitorowania (EKG, oddechu, saturacji oraz ciśnienia tętniczego) kontrolują też:

 • zawartość CO2, N2O, O2 oraz gazów anestetycznych,
 • temperaturę ciała,
 • ciśnienie mierzone metodą inwazyjną (IBP),
 • zwiotczenie mięśni. 
"Nasz moduł jest pierwszym takim produktem w Polsce. Jest bardzo poręczny, bo mieści się w małej skrzyneczce" – tłumaczy Marcin Śliwa, dyrektor zarządzający EMTEL.
"Możemy produkować kardiomonitory „skrojone na miarę”, na potrzeby konkretnych klientów. Już sama możliwość dodania modułu do produkowanych przez nas urządzeń sprawiła, że przed firmą otworzyło się wiele możliwości. Wchodzimy na nowe rynki zbytu, startując w niedostępnych dla nas do tej pory przetargach. Wciąż poszerzamy krąg odbiorców, w tym rynki zagraniczne. To ogromna szansa rozwoju dla firmy" – dodaje. 

Multimedia

Galeria zdjęć

 • Marcin Śliwa, dyrektor zarządzający EMTEL

  Marcin Śliwa, dyrektor zarządzający EMTEL

 • Marcin Śliwa przy module anestezjologicznym

  Marcin Śliwa przy module anestezjologicznym

 • Mężczyzna montuje moduł

  Mężczyzna montuje moduł

 • Autorski moduł zwiotczenia mięśni NMT

  Autorski moduł zwiotczenia mięśni NMT

Informacje szczegółowe

Program

Program Inteligentny Rozwój

Projekt

Moduł monitorowania blokady nerwowo-mięśniowej przeznaczony do współpracy z monitorami wieloparametrowymi firmy EMTEL, umożliwiający ocenę stanu zwiotczenia mięśni w trakcie zabiegu operacyjnego

Wartość

ok. 476 tys. zł, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR): 275 tys. zł