Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Łódzki Dzień Informacyjny projektu Innovation Coach - wsparcie przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności B+R+I

Informacje o spotkaniu

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej zapraszają 20 listopada 2019 roku na spotkanie informacyjne projektu Innovation Coach w Bionanoparku w Łodzi.

Innovation Coach to instrument wsparcia dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działania B+R+I - w szczególności ze środków Programu Inteligentny Rozwój (POIR) i Horyzont 2020 - i nie prowadzili samodzielnie lub prowadzili tylko w ograniczonym zakresie projekty B+R+I. Jest to również druga ścieżka instrumentu Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Przedsiębiorcy, który bedzie zainteresowany skorzystaniem z instrumentu, przydzielony zostanie coach innowacji z bazy ekspertów prowadzonej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Coach najpierw przeanalizuje branżę, środowisko i dotychczasowe doświadczenie przedsiębiorstwa, a następnie w trakcie bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcą zbada potencjał przedsiębiorstwa, możliwości i zasoby w zakresie B+R+I – sytuację finansową, kadrową, infrastrukturalną, kulturę innowacji. W efekcie coach przedstawi rekomendacje dla przedsiębiorcy, zawierające kierunki i ścieżki wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie, wskaże możliwości pozyskania środków na innowacje z Unii Europejskiej.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu mogą się zarejestrować poprzez formularz dostępny na stronie Innovation Coach.

Dla kogo

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorców, którzy nie prowadzili do tej pory prac badawczo-rozwojowych, nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, a są zainteresowani wprowadzaniem innowacji w swoim przedsiębiorstwie.

Program spotkania

10:00 Rejestracja uczestników i powitalna kawa;

10:30 Powitanie uczestników;

10:40 Projekt STEP, II ścieżka: Innovation Coach - warunki przystąpienia do projektu, zaprezentowanie oferty;

11:40 Prezentacja usługi coachingu innowacji realizowanego w ramach II ścieżki Projektu STEP - zobacz co otrzyma Twoja firma;

12:40 Projekt STEP, I ścieżka: Wstępna weryfikacja pomysłu na Projekt;

13:00 Lunch;

13:45 Program Inteligentny Rozwój – oferta finansowania innowacji;

14:15 Program Horyzont 2020 – oferta wsparcia dla przedsiębiorstw;

14:45 Zobacz jak skorzystali już inni – prezentacja dwóch projektów zrealizowanych ze wsparciem z Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój 2014-2020 i/lub Horyzont 2020;

15:45 Podsumowanie spotkania;

16:00 Zakończenie spotkania.