Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Szczeciński Dzień Informacyjny projektu Innovation Coach - wsparcie przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności B+R+I

Informacje o spotkaniu

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej zapraszają 14 listopada 2019 roku na spotkanie informacyjne projektu Innovation Coach w Szczecinie w Service Inter-Lab - Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług. Innovation Coach to instrument wsparcia dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków na działania B+R+I - w szczególności ze środków Programu Inteligentny Rozwój (POIR) i Horyzont 2020 - i nie prowadzili samodzielnie lub prowadzili tylko w ograniczonym zakresie projekty B+R+I.

Jest to również druga ścieżka instrumentu Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł na Projekt realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Przedsiębiorcy, który będzie zainteresowany skorzystaniem z instrumentu, przydzielony zostanie coach innowacji z bazy ekspertów prowadzonej przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Coach najpierw przeanalizuje branżę, środowisko i dotychczasowe doświadczenie przedsiębiorstwa, a następnie w trakcie bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcą zbada potencjał przedsiębiorstwa, możliwości i zasoby w zakresie B+R+I – sytuację finansową, kadrową, infrastrukturalną, kulturę innowacji. W efekcie coach przedstawi rekomendacje dla przedsiębiorcy, zawierające kierunki i ścieżki wdrożenia innowacji w przedsiębiorstwie, wskaże możliwości pozyskania środków na innowacje z Unii Europejskiej.

Na spotkanie można zarejestrować się na stronie Innovation Coach.

Dla kogo

Na spotkanie zapraszamy przedsiębiorców, którzy nie prowadzili do tej pory prac badawczo-rozwojowych, nie mają doświadczenia w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej, a są zainteresowani wprowadzaniem innowacji w swoim przedsiębiorstwie.

Program spotkania

Szczegółowa Agenda spotkania (PDF 98 KB)

10:00 Rejestracja uczestników i powitalna kawa

10:30 Powitanie uczestników

10:40 Projekt STEP, II ścieżka: Innovation Coach – warunki przystąpienia do projektu, zaprezentowanie oferty

11:40 Prezentacja usługi coachingu innowacji realizowanego w ramach II ścieżki Projektu STEP – zobacz co otrzyma Twoja firma

12:40 Projekt STEP, I ścieżka: Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt

13:00 Lunch

13:45 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój – oferta finansowania innowacji

14:15 Program Horyzont 2020 - oferta wsparcia dla przedsiębiorstw

14:45 Zobacz jak skorzystali już inni – prezentacja dwóch projektów zrealizowanych ze wsparciem z Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój 2014-2020 i/lub Horyzont 2020

15:45 Podsumowanie spotkania

16:00 Zakończenie spotkania

Organizator spotkania 

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej

Kontakt w sprawie projektu:

+48 22 828 74 83

e-mail: martyna.gatkowska@innovationcoach.pl