Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pierwszy krok do innowacji - STEP

Chcesz rozwinąć swoją firmę, skierować ją na ścieżkę innowacji, spróbować swoich szans na rynkach zagranicznych, podjąć współpracę z jednostką naukową lub kupić i wdrożyć wyniki badań? Rozważasz różne opcje sfinansowania nowego, innowacyjnego projektu, ale nie wiesz, gdzie i jak szukać? Zastanawiasz się, co zrobić by dostać dofinansowanie ze środków europejskich? Mamy dla Ciebie propozycję.

To instrument STEP złożony z dwóch ścieżek. Dla osób, które mają pomysł na projekt mamy ścieżkę I - Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt. Dla osób, które nie mają jeszcze pomysłu i dopiero myślą o wprowadzeniu innowacji do swojego przedsiębiorstwa mamy ścieżkę II - Innovation Coach.

STEP to usługa:

  1. Dostępna od ręki - dla przedsiębiorców z całej Polski, niezależnie od miasta czy regionu, w którym prowadzi działalność,
  2. Bezpłatna - stworzona przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej,
  3. Dostępna na kliknięcie - wystarczy wypełnić formularz online i uzyskać wsparcie eksperta lub coach innowacji.

UWAGA!

Realizacja Programu Inteligentny Rozwój (POIR) dobiega końca. Nowa perspektywa przyniesie nowe szanse, ale jeszcze w tym roku  na przedsiębiorców czekają dwa konkursy.

Pierwszy to Granty na Eurogranty. Firmy będą mogły sfinansować koszty przygotowania projektu. Zrealizują go w jednym z Programów Unii Europejskiej.Nabór wniosków trwa do 27 stycznia 2022 r. Konkurs jest podzielony na rundy. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polskiej Agencji Rozowju Przedsiębiorczości.

Drugi to konkurs dla MŚP w obszarze cyfryzacji - Bony na cyfryzację, który wystartuje w III kwartale 2021 r. Będzie on wspierał przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą z preferencyjnym uwzględnieniem branż szczególnie dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii COVID-19. Szczegóły dotyczące konkursu umieścimy na stronie internetowej Programu Inteligentny Rozwój.

W III kw. dostępne będą środki dla przedsiębiorców w  Funduszu Pożyczkowym Wsparcia Płynności MŚP - REACT-EU. Będzie to pożyczka płynnościowa połączona z dotacją, która pokrywa w całości koszty oprocentowania. Pieniądze można przeznaczyć na uregulowanie bieżących potrzeb firm, zapłatę pensji pracowników czy należności u kontrahentów, które można spłacać nawet do sześciu lat. Więcej informacji znajdziesz na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

Firmy, które będą potrzebowały dofinansowania mogą skorzystać z dostępnych już instrumentów finansowych. Więcej informacji znajdziesz na stronie następujących projektów:

Jednocześnie informujemy, że trwają intensywne prace nad nowym Programem - Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Działamy, aby wprowadzić go w nowej perspektywie finansowania UE: 2021-2027. Będzie on wspierał m.in.:

  • badania,
  • wprowadzanie innowacji;
  • wykorzystywanie zaawansowanych technologii,
  • wzrost konkurencyjności polskich MŚP,
  • transformację przemysłową i przedsiębiorczość.

Pierwsze konkursy w FENG planujemy ogłosić już w I kwartale 2022 r., po zakończeniu negocjacji z Komisją Europejską. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Programu Inteligentny Rozwój w zakładce Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Masz pomysł na projekt, ale nie wiesz, jak zrobić pierwszy krok w drodze po Fundusze Europejskie? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. To STEP, czyli Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt. Bezpłatne i dostępne na wyciągnięcie ręki narzędzie, które pozwoli Ci szybko i skutecznie ubiegać się o wsparcie z Funduszy Europejskich.Złóż formularz zgłoszeniowy STEP, a uzyskasz:

  • szczegółową analizę pod kątem dostępnych konkursów dotacyjnych oraz  instrumentów finansowych w POIR przeprowadzoną przez  doświadczonych ekspertów branżowych i finansowych,
  • wstępną weryfikację w kontekście oferty Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). 

 

 

Masz pomysł? Skorzystaj ze STEP - przejdź do szczegółówNie masz pomysłu? skorzystaj z Innovation Coach - przejdź do szczegółów

Chcesz zostać ekspertem STEP?

Zgłoś się do nas! Sprawdź, kogo szukamy!